استتفاده از آجر سفال سه سوراخ در ترمیم دیوار چین

فرآیند پرس خشک متداول ترین فرآیند مورد استفاده در ساخت آجر سفال سه سوراخ است. بر خلاف فرآیند گل نرم، خاک رس در این یکی دارای حداقل محتوای آب است که فقط حدود 10 وزن کل است.

خاک رس را در قالب قرار داده و از پرس هیدرولیک برای ایجاد شرایط فشار بسیار بالا به آجرها استفاده می شود. پس از اینکه آجرها تحت فشار زیاد قرار گرفتند، سپس خشک و پخت می شوند.

در حالی که هنوز خیس هستند، می توانید آنها را با طرح های مختلف، شیارها، شیارهای کاربردی یا انواع بافت های مختلف حکاکی کنید.

آجرهای فشرده: این آجرها به آجرهای سیمی معروف هستند و امروزه بیشتر از این فرآیند استفاده می شود. این آجرها نسبتا جدید هستند، با این حال، در دهه گذشته، محبوبیت زیادی به دست آورده اند.

آجرهای سیم برش که رسماً به آنها آجر اکسترود شده گفته می شود، با استفاده از روش نسبتاً مدرن ساخت آجر ساخته می شوند که با فرآیندهای فوق بسیار متفاوت است.

آجر

آجرهای استفاده شده در این کار رطوبت کمتری نسبت به دو مورد ذکر شده در بالا دارند که سپس (همانطور که از نامش پیداست) از طریق قالب اکسترود شده و سپس با سیم بریده می شوند.

کلاس های آجر: مانند هر چیز دیگری در این دنیا، در مورد آجر نیز چندین کیفیت وجود دارد. آنها در چهار درجه فروخته می شوند. طبقه اول شامل بادوام ترین و باکیفیت ترین آجرها می باشد.

آجرهای باکیفیت مانند اینها هیچ عیب قابل مشاهده ای ندارند، اما قیمت آنها بیشتر از آجرهای درجه پایین است. اگر می خواهید از این آجرها برای دیوارها استفاده کنید، نیاز به گچ کاری و رندر با ملات دارند.

از آنجایی که چهار درجه آجر در دسترس است، این انتخاب می تواند بسیار دشوار باشد. اکثر مردم حتی تفاوت بین این کلاس ها را نمی دانند، اما دیگر نگران نباشید زیرا ما می توانیم در این زمینه به شما کمک کنیم.

بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که نوع آجرهای مورد نظر خود را با توجه به آنچه در آنها نیاز دارید قضاوت کنید.