استفاده از کفش چرم خوب برای غواصی در دریای مدیترانه

معروف ترین نوع چرم اسبی که در کفش چرم خوب استفاده می شود کوردوان صدفی است که در آن غشای عضلانی، پوسته، زیر پوست کفل به روش خاصی دباغی می شود (کوردوان چرمی است که از داخل به بیرون تبدیل شده است، بنابراین قسمتی از ناحیه دانه نیز می باشد.

باقی مانده است). بسیار بادوام، چروک نمی شود، اما رول های مشخصه، سطح متراکم براق را به دست می آورد.این ماده در سال‌های اخیر در کفش‌ها رایج‌تر شده است، زیرا فن‌آوری جدید رنگ برنزه شدن کروم و پوست خوک را آسان‌تر و ارزان‌تر کرده است.

نرم و لطیف، رنگ‌آمیزی آسان، نسبتا نازک به این معنی که بیشتر برای کفش‌های زنانه رایج است، اما در کفش‌های مردانه نیز یافت می‌شود.

چرم تمساح: عمدتاً شکم و قسمت های کناری تمساح ها و تمساح ها مورد استفاده قرار می گیرد که در آن پوست نرم و انعطاف پذیر است.

هم تمساح و هم تمساح گونه‌های در معرض خطر انقراض هستند، اما پس از اجرایی شدن CITES (کنوانسیون تجارت بین‌المللی گونه‌های در حال انقراض جانوران و گیاهان وحشی. فقط باید چرم‌های عجیب و غریب را خریداری کرد که دارای گواهی CITES هستند) در دهه 70 افزایش یافته است.

کفش

پوست تمساح مورد استفاده در کفش‌ها و لوازم جانبی معمولاً فقط از حیواناتی می‌آید که در مزارع معتبر، عمدتاً در استرالیا، آسیا و آفریقای جنوبی پرورش یافته‌اند. یک نوع چرم گران قیمت، که احتمالاً نوع چرمی است که بیشتر با تجمل همراه است.

چرم کیمان: از بسیاری جهات شبیه به چرم تمساح و تمساح است، اما کیفیت پایین‌تری دارد و احتمال ایجاد ترک‌های کوچک بیشتر است، بنابراین ارزان‌تر است و در بین کفش‌های باکیفیت مانند تمساح و تمساح رایج نیست.

چرم شترمرغ: چرم نرم و لطیف که با برجستگی های دایره ای شکلی که پرهای شترمرغ در آن می نشستند دارای ویژگی خاصی است.

کفش های چرم شترمرغ راحت هستند زیرا چرم نرم به خوبی به پا قالب می زند و بسیار خوب نفس می کشد.

پوست شترمرغ نیز از حیواناتی است که در مزارع مخصوص پرورش داده می شوند. آنها چندان گران نیستند و می توان آنها را با قیمت های نسبتا مناسب پیدا کرد.