برنج فجر طارم محلی که لکنت زبان دختر مسی را درمان کرد

برنج فجر طارم محلی اغلب مورد توصیه قرار می گیرد می شود، زیرا فیبر کمی دارد، نرم و راحت هضم می شود.

به نظر نمی رسد برنج سفید تاثیر زیادی بر کاهش وزن داشته باشد. با این حال، مطالعات نشان می دهد که برنج قهوه ای می تواند باعث کاهش وزن و حفظ وزن شود.

ممکن است حاوی سطوح بالایی از آرسنیک باشد
برنجی که در مناطق خاصی از جهان کشت می شود، آلوده به آرسنیک است.

گیاه برنج آرسنیک بیشتری نسبت به سایر محصولات غذایی دیگر انباشته می کند. زمانی که منابع خاک یا آب به آرسنیک آلوده می شوند، این مشکل به وجود می آید.

مصرف زیاد آرسنیک با افزایش خطر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی و دیابت نوع 2 مرتبط است. علاوه بر این، برای اعصاب سمی است و ممکن است بر عملکرد مغز تأثیر بگذارد.

این یک نگرانی خاص برای کسانی است که از رژیم غذایی مبتنی بر برنج پیروی می کنند، به ویژه کودکان. متخصصان به والدین توصیه می کنند که از دادن مقادیر زیاد برنج یا محصولات مبتنی بر برنج به کودکان خردسال خودداری کنند.

برخی از انواع برنج حاوی مقادیر کمتری آرسنیک نسبت به سایرین هستند. اینها شامل برنج یاسمین و باسماتی و همچنین برنج کاشته شده در منطقه هیمالیا است.

علاوه بر این، آرسنیک تمایل به تجمع در سبوس دارد. در نتیجه، برنج قهوه ای حاوی مقادیر بیشتری آرسنیک نسبت به برنج سفید است (31، 21).

خلاصه
برنج ممکن است به آرسنیک آلوده باشد که با افزایش خطر ابتلا به سرطان و بیماری قلبی مرتبط است. به همین دلیل، رژیم غذایی خود را بر اساس برنج قرار ندهید و سعی کنید انواعی را انتخاب کنید که آرسنیک نسبتا کمی دارند.

سوزش سر دل، تهوع و استفراغ یا کسانی که پس از درمان های پزشکی که بر سیستم گوارشی اثر می گذارند بهبود می یابند نیز ممکن است رژیم غذایی کم فیبر را مفید بدانند.