به مقوا و کارتن راه راه و جعبه طبقه بندی می گویند

هنگامی که جعبه های راه راه به مرکز بازیافت می رسند، بر اساس موادی که از آن ساخته شده اند دسته بندی می شوند. در بیشتر موارد، آنها به مقوا راه راه و جعبه جعبه طبقه بندی می شوند.

جعبه‌ها آنهایی هستند که نازک هستند، مانند جعبه‌های کارتن مقوایی نوشیدنی یا جعبه‌های غلات.

جعبه های راه راه بزرگتر و سفت تر هستند که معمولاً برای بسته بندی کالاهای حمل و نقل استفاده می شوند. مرتب سازی مهم است، زیرا کارخانه های کاغذ، کارتن پلاست درجات مختلفی از مواد را بر اساس مواد بازیافتی تولید می کنند.

پس از انجام سورت، مرحله بعدی خرد کردن است و سپس خمیرگیری انجام می شود. خرد کردن برای شکستن الیاف کاغذ به قطعات کوچک انجام می شود.

هنگامی که مواد به قطعات ریز خرد شد، کارتن پلاست نفیس قم با آب و مواد شیمیایی مخلوط می‌شوند تا الیاف کاغذ که آن را به یک ماده دوغاب تبدیل می‌کند، تجزیه شود.

سپس مواد خمیر از طریق یک فرآیند فیلتر کردن جامع گرفته می شود تا از شر تمام مواد خارجی موجود و همچنین ناخالصی هایی مانند رشته ها، نوار یا چسب خلاص شود.

خمیر بیشتر به محفظه ای می رود که در آن آلاینده هایی مانند پلاستیک و کارتن پلاست پلی کربنات منگنه های فلزی از طریق یک فرآیند سانتریفیوژ مانند حذف می شوند.

پلاستیک ها در بالا شناور می شوند در حالی که منگنه های فلزات سنگین به پایین می افتند و پس از آن حذف می شوند.

فرآیند بعدی، جوهرزدایی، شامل قرار دادن خمیر کاغذ در یک دستگاه شناور متشکل از مواد شیمیایی است که هر شکلی از رنگ یا جوهر را از طریق یک سری فیلتر کردن و غربال کردن از بین می‌برد.

 • منابع:
  1. ?What is Cardboard Recycling and How to Recycle Cardboard
 • تبلیغات: 
  1. مبلغ عیدی کارگران و بازنشستگان در سال جدید اعلام شد.
  2. استفاده شکارچیان از کابل برای شکار حیوانات
  3. ساخت اولین موشک با استفاده از لوله پلاستیکی
  4. راز های جالبی در مورد روغن کنجد آشکار شد!