خوردن عرق رازیانه سیاه سرعت شما را در دوییدن بیشتر می کند

یکی از چشمگیرترین فواید عرق رازیانه سیاه این است که حاوی آنتی اکسیدان ها و ترکیبات گیاهی قوی است. مشخص شد که اسانس گیاه رازیانه حاوی بیش از 87 ترکیب فرار است که آنتی اکسیدان های پلی فنل در آن وجود دارد.

آنتی اکسیدان های پلی فنول عوامل ضد التهابی قوی هستند که اثرات قدرتمندی بر سلامت شما دارند. مطالعات نشان می‌دهد افرادی که رژیم‌های غذایی غنی از آنتی‌اکسیدان مصرف می‌کنند کمتر در معرض ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی، چاقی، سرطان، بیماری‌های عصبی و دیابت نوع ۲ هستند.

بیش از 28 ترکیب در عرق رازیانه کشف شده است که این ترکیبات عبارتند از:

  • آنتول
  • فنچون.
  • متیل چاویکول
  • لیمونن

آزمایشات روی حیوانات و لوله آزمایش نشان می دهد که ترکیب آلی اتانول دارای خواص ضد سرطانی، ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد میکروبی است.

عرق

ترکیب لیمونن موجود در آن به مبارزه با رادیکال های آزاد کمک می کند و نشان داده شده است که سلول های موش را از آسیب های ناشی از برخی بیماری های مزمن محافظت می کند.

کاهش اشتها یکی از فواید عرق رازیانه است: یکی از فواید عرق رازیانه این است که به کاهش اشتها نیز کمک می کند. آزمایشی که بر روی 9 زن سالم انجام شد، نشان داد که کسانی که (250 میلی لیتر) چای حاوی 2 گرم عرق رازیانه قبل از ناهار نوشیدند.

عرق رازیانه نسبت به کسانی که چای معمولی می نوشیدند به میزان قابل توجهی کمتر احساس گرسنگی می کردند و در طول وعده غذایی کالری کمتری مصرف می کردند.

آنتول ممکن است پشت خواص کاهش اشتها باشد، زیرا جزء اصلی عرق رازیانه است. با این حال، مطالعه دیگری بر روی 47 زن نشان داد که کسانی که روزانه 300 میلی گرم عرق رازیانه به مدت 12 هفته مصرف می کردند، حداقل وزن اضافه کردند. همچنین از کاهش اشتها رنج نمی بردند.

فواید عرق رازیانه برای قلب: خوردن عرق رازیانه یا خوردن عرق رازیانه ممکن است از چندین جهت برای سلامت قلب مفید باشد. فیبر بالایی دارد، ماده مغذی که نشان داده شده است عوامل خطر بیماری قلبی مانند کلسترول بالا را کاهش می دهد.

یک فنجان (87 گرم) پیاز رازیانه خام حاوی 3 گرم فیبر، 11 درصد از DV است. عرق رازیانه حاوی مواد مغذی مانند منیزیم، کلسیم و پتاسیم است که نقش مهمی در حفظ سلامت قلب شما دارند.