خوردن چسب سیلیکون میتراپل توسط کودکی موجب ریختن دندان هایش شد

از آنجایی که درزگیر سیلیکونی حاوی مواد سمی نیست، اقدامات احتیاطی خاصی در هنگام کار با آن لازم نیست. استفاده از مواد بسیار آسان است.

برای موفقیت در کار با چسب سیلیکون میتراپل نیازی به داشتن تجربه گسترده در ساخت و ساز یا داشتن دانش خاصی نیست. زمانی که درز کاملا سفت شد، محکم و کشسان می شود. بدون هیچ آسیبی، می تواند آزادانه کشیده و خم شود. این ماده چنین خواصی را در دمای -40 تا + 200 درجه سانتیگراد حفظ می کند.

سیلیکون یک جزئی تحت قرار گرفتن در معرض هوا معمولی درمان می شود. برای اینکه ماده دو جزئی جامد شود، یک کاتالیزور مخصوص به آن اضافه می شود.

برای صنایع غذایی، درزگیرهای خنثی تولید می شود که در آن مواد سمی وجود ندارد. اکثر مواد سیلیکونی مقاومت خوبی در برابر آتش دارند و همچنین دی الکتریک هستند.

چسب

امروزه از چسب درزگیر سیلیکونی در ساخت و ساز و همچنین در نصب تجهیزات مختلف استفاده می شود. با کمک آن، درزهای خطوط لوله تامین آب سرد و گرم مهر و موم می شوند.

عمر مفید درزگیر 40 سال است. می توان آن را برای سطوح افقی و عمودی اعمال کرد. اما به دلیل خاصیت ارتجاعی بالا، این ماده برای تعمیر شیشه جلو یا شیشه عقب خودرو و همچنین به عنوان واشر زیر سر موتور توصیه نمی شود.

در اواسط قرن بیستم، چسب سیلیکونی اختراع شد که به طور فعال در زمینه های مختلف فعالیت استفاده می شود. در صنعت و خانه استفاده می شود.

سیلیکون ها خاصیت هرمتیک دارند، اجازه عبور رطوبت را نمی دهند و در اثر دما، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها از بین نمی روند. بنابراین، چسب سیلیکون به طور گسترده ای گسترش یافته است.

از نظر ماهیت منشأ، سیلیکون ها به دسته ترکیبات ارگانوسیلیسیون تعلق دارند. خواص چسب به ترکیب و ساختار اجزا بستگی دارد. چسب سیلیکونی به دلیل چسبندگی خوب به سطوح مختلف و هزینه کم، در صنعت ساختمان بسیار محبوب است.

مزایای اصلی آن: مقاوم در برابر رطوبت، نور و تغییرات دما. ساختار الاستیک در شرایط عملیاتی مختلف. استحکام پلیمری بالا پس از خشک شدن کامل
چسب های مبتنی بر سیلیکون در طیف گسترده ای تولید می شوند، بنابراین به راحتی می توان محصولی را برای نوع خاصی از کار در فروش پیدا کرد.

ترکیبات به دلیل خاصیت آب بندی خوب، گیرش سریع و تطبیق پذیری استفاده ارزشمند هستند. با توجه به معرفی افزودنی های اصلاح کننده، چسب ها ویژگی های عملکردی مهمی را به دست می آورند.