شکلات کیلویی فرمند موجب رسوایی دزد پرادوسوار شد

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف شکلات ها مانند شکلات کیلویی فرمند ممکن است از سلامت مغز (در برگه جدید باز می شود) نیز حمایت کند.

یک مطالعه در سال 2009 که در مجله تغذیه منتشر شد (در برگه جدید باز می شود) گزارش داد که افراد مسنی که به طور منظم شکلات می خوردند در مقایسه با کسانی که به طور منظم شکلات مصرف نمی کردند، در تست های شناختی امتیاز بهتری کسب کردند.

و یک مطالعه در سال 2012 منتشر شده در مجله Neurology (در برگه جدید باز می شود) نشان داد که مصرف روزانه شکلات با کاهش خطر سکته مغزی مرتبط است.

بر اساس بررسی سال 2013، مطالعاتی که نتایج مفیدی برای سلامتی مرتبط با مصرف شکلات پیدا کرده‌اند، بر مصرف شکلات تلخ متمرکز شده‌اند که محتوای قند و چربی کمتری نسبت به شکلات شیری دارد.

شکلات

علاوه بر این، مطالعات به مقادیر متوسط مصرف شکلات پرداختند: بیش از 2 اونس در روز. مانند بسیاری از غذاها، شکلات زمانی سالم‌تر است که در حد اعتدال مصرف شود.

قندها و چربی‌هایی که به شکلات اضافه می‌شوند، آن را پر کالری می‌کنند که ممکن است منجر به افزایش وزن شود. علاوه بر این، بسیاری از اثرات محافظتی شکلات ممکن است با مصرف بیش از حد از بین برود.دانشمندان درباره مدت زمانی که انسان ها از دانه های کاکائو استفاده و مصرف می کرده اند بحث می کنند.

تاریخچه شکلات به حداقل 2000 سال قبل باز می‌گردد (در برگه جدید باز می‌شود)، در حالی که مورخان سوفی و مایکل کو، نویسندگان “تاریخ واقعی شکلات”، پیشنهاد می‌کنند که ممکن است به چهار هزار سال قبل بازگردد.

کلمه شکلات را می توان به کلمه آزتک “xocoatl”، نام نوشیدنی تلخی که از دانه های کاکائو درست می شود، ردیابی کرد. این شیوه مصرف شکلات بود تا اینکه فاتحان اسپانیایی به آمریکای مرکزی آمدند.مردم برده بیشتر مزارع را کشاورزی می کردند.

طبق “بیوگرافی شکلات (در برگه جدید باز می شود)” (شرکت انتشارات کرابتری، 2005)، توسط آدریانا مورگانلی، در ابتدا، استعمارگران اسپانیایی آمریکایی های مزوامریکایی را مجبور به کشاورزی مزارع کاکائو کردند.

زمانی که مردم بومی به دلیل بیماری‌هایی که اروپایی‌ها آورده بودند به‌تعداد زیادی جان خود را از دست دادند، آفریقایی‌های برده‌دار برای جبران کمبود نیروی کار به آنجا آورده شدند.

علاوه بر نیشکر، نیل و سایر محصولات، آفریقایی‌های برده شده درختان کاکائو را در سراسر دریای کارائیب، آمریکای مرکزی و جنوبی کاشت، نگهداری و برداشت کردند تا طعم جدید اروپایی‌ها را برای شکلات تغذیه کنند.