عرضه ی زیتون خام عمده برای شب عید به زنان خانه دار واگذار شد

زیتون خام عمده میوه های کوچک و بیضی شکل با سنگ سخت و غیر خوراکی است که به طور سنتی در سراسر دریای مدیترانه و همچنین در کالیفرنیا کشت می شود.

آنها بسته به زمان چیده شدن در سایه های سبز و مشکی متفاوت هستند سبز نارس و سیاه و کاملا رسیده است. پس از چیدن، زیتون ها را یا فشار می دهند و به روغن تبدیل می کنند، یا آنها را پخته و سپس ترشی می کنند در غیر این صورت طعم بسیار تلخی دارند.

آنها را می توان به طور کامل مصرف کرد (با برداشتن سنگ یا هسته) یا می توان از آنها در پخت و پز استفاده کرد. زیتون ها از نظر طعم و اندازه بسته به نوع، منطقه و ماریناد یا چاشنی آنها متفاوت است.

ممکن است زیتون هایی با برچسب کشور پیدا کنید مانند اسپانیایی یا یونانی یا ممکن است با نام گونه خاص آنها مانند کالاماتا آشنا باشید.

زیتون

طیف کاملی از راهنماهای فواید سلامتی ما را کشف کنید یا مجموعه ای از دستور العمل های زیتون مانند اسپاگتی با لیمو و زیتون را امتحان کنید یا درباره فواید روغن زیتون برای سلامتی بیشتر بخوانید.

زیتون‌ها معمولاً دارای نمک بالایی هستند، زیرا در آب نمک یا آب نمک بسته‌بندی می‌شوند و حاوی حدود 0.6 گرم نمک در هر پنج زیتون است. NHS بیش از 6 گرم نمک برای بزرگسالان و بین 2 تا 5 گرم در روز برای کودکان بسته به سن آنها توصیه می کند.

زیتون و روغن زیتون معمولاً در منطقه مدیترانه مصرف می شود، جایی که میزان سرطان و سایر بیماری های مزمن کمتر از سایر کشورهای غربی است.

بنابراین، ممکن است زیتون به کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند. این ممکن است تا حدی به دلیل محتوای بالای آنتی اکسیدان و اسید اولئیک آنها باشد.

مطالعات مشاهده‌ای و لوله آزمایش نشان می‌دهد که این ترکیبات چرخه زندگی سلول‌های سرطانی در سینه، روده بزرگ و معده را مختل می‌کنند.

با این حال، مطالعات طولانی مدت و کنترل شده انسانی برای تأیید این نتایج مورد نیاز است. در این مرحله، مشخص نیست که آیا خوردن زیتون یا روغن زیتون منجر به کاهش نرخ سرطان می شود.