لوله آب شهری که کارتن خوابی در آن مراسم عروسی گرفت

لوله های فولادی: لوله های فولادی برای انتقال گاز، آب یا مایعات خاص از مکانی به مکان دیگر تحت فشار استفاده می شود. این لوله ها از ورق های فولادی ساخته شده اند. لوله های کوچک دارای اتصالات جوشی در طول هستند که قابل مشاهده نیست.

از لوله های فولادی به عنوان لوله آب شهری نیز می شود استفاده کرد ولی از انجایی که قیمت آن ها گران است برای لولع کشی شهری به صرفه نیست.

لوله های بزرگ دارای اتصال پرچ شده یا اتصال جوشی هستند. این لوله ها وزن کمی دارند. آنها را می توان با اتصال جوش داده شده متصل کرد. آنها در پشتیبانی های باز قرار می گیرند.

چنین لوله هایی به راحتی خم می شوند. آب اسیدی و آب قلیایی ممکن است این لوله ها را زنگ بزند. تعمیر این نوع لوله ها مشکل است. همچنین ممکن است به دلیل ضخامت دیواره کمتر، تحت فشار خارجی قرار گیرند.

لوله

لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE): لوله های پلی اتیلن با چگالی بالا احتمالا موثرترین لوله های موجود در بازار هستند. آنها در ضخامت های مختلف وجود دارند و ممکن است در محیط های تحت فشار مورد استفاده قرار گیرند.

این نوع لوله ممکن است تا زاویه 90 درجه خم شود و تعدادی از آنها به دلیل کیفیت بالا دارای 50 سال گارانتی هستند.

ریشه ها ممکن است هرگز به این نوع لوله ها رشد نکنند و به همین دلیل است که برای خطوط آب و خطوط فاضلاب در کاربردهای مختلف بهتر توصیه می شود.

لوله های پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE): برای اهداف لوله کشی، از این لوله می توان برای خطوط نرم کننده آب استفاده کرد. در برابر بسیاری از حلال ها، اسیدها، قلیاها و گازها مقاوم است. این بسیار مقاوم در برابر استرس، انعطاف پذیر و بادوام است.

لوله های پلی پروپیلن: همانطور که در نمونه عکس زیر مشاهده می کنید، این نوع لوله انعطاف پذیر است که ممکن است خم شده و دور اجسام مختلف اجرا شود.

برای انتقال مایعات و گازهای داغ در کاربردهای آشامیدنی و مواد غذایی ایده آل است. ممکن است برای سازه های پشتیبانی سیستم های سیال کوچک یا به عنوان آستر در سیستم های لوله کشی فلزی استفاده شود.