محموله رب انار ملس موجب انفجار مرگبار تانکری در آفریقای جنوبی

رب انار ملس جزء اصلی غذاهای خاورمیانه است. بیشتر به عنوان سس سالاد استفاده می شود. با این حال، بسیار متنوع تر از آن است.

پست مفصلی در مورد این سس بی نظیر آماده کرده ایم. رب انار چیست؟ مزه اش مثل چیه؟ چه کاربردهایی دارد؟ از کجا می توانی آن را بخری؟ آیا سالم است؟ در زیر همه چیز را در مورد آن خواهید آموخت.

آیا دستور تهیه رب انار خانگی ما را دیده اید؟ وقتی آن را میل کردید، می خواهید آن را روی هر چیزی که درست می کنید بپاشید!

رب انار چیست؟ رب انار چاشنی‌ای است که از آرل‌های انار تهیه می‌شود. آب می گیرند و این شیره را می پزند تا کم شود و غلیظ شود.

این چاشنی با وجود اینکه رب نامیده می شود، برخلاف سایر رب های میوه ای شیرین نیست و در دسرها استفاده نمی شود.

بنابراین ایده خوبی نخواهد بود که از آن به عنوان جایگزینی برای رب شیرین معمولی (مانند رب خرما، رب انگور) در دستور غذا استفاده کنید.

رب

دارای رنگ قرمز تیره و تیره (گاهی اوقات حتی قهوه ای)، قوام غلیظ شربت مانند و طعمی تند با ته رنگی کمی شیرین است. بنابراین بیشتر در سس های سالاد همراه با آب لیمو یا به تنهایی استفاده می شود.

این رب همان کنسانتره انار است و این اصطلاحات اغلب به جای هم استفاده می شوند. رب انار را ممکن است با نام های زیر ببینید: انار ترش، شربت انار، سس انار، رب انار. همه آنها به یک عنصر اشاره می کنند.

شامل چه چیزی است؟ رب انار در اصل فقط حاوی آب انار است که از دانه های انار تهیه شده است. حاوی هیچ گونه افزودنی مانند شکر یا آب لیمو نیست، اما بیشتر محصولاتی که در فروشگاه خریداری می شوند حاوی گلوکز، اسید سیتریک و سایر افزودنی ها هستند.

همچنین، برخی از دستور العمل ها در سراسر اینترنت شکر اضافه می کنند، که قطعا یک چیز سنتی نیست. کمی شیرینی از خود انار خوب است، اما طعم غالب این رب باید ترش باشد. پس اگر قصد دارید خودتان رب درست کنید، انار تارت انتخاب کنید.

اگر انارهایی که برای تهیه رب استفاده می کنید به اندازه کافی ترش نیستند، می توانید آب لیمو را به آب انار اضافه کنید و با هم بپزید.