مردی در شیرآلات بهداشتی فیروزه النگوهای همسرش را جاساز کرد

این شیر آب است که عمدتا در وان و دوش یافت می شود. شیرآلات بهداشتی فیروزه امکان اختلاط آب سرد و گرم را با تنظیم خودکار دما فراهم می کند.

این از یک کارتریج ترموستاتیک تشکیل شده است که امکان اختلاط تنظیم شده آب سرد و گرم و یک عنصر تنظیم جریان برای خروجی مخلوط در پایین دست مخلوط را فراهم می کند.

دارای دو کنترل مجزا، یکی برای تنظیم دما بدون نیاز به روشن کردن آب و دیگری برای باز کردن و تنظیم جریان آب استفاده می شود.

این نوع شیر یک دکمه توقف 38 درجه سانتیگراد ارائه می دهد که خطر سوختن را محدود می کند. علاوه بر این، عملکرد ایمنی ضد جوش (ضد جوش) را در صورت خرابی منبع آب سرد تضمین می کند.

مدل هایی مجهز به دکمه محدود کننده جریان هستند که باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود. به لطف این سیستم تنظیم، آب مخلوط بدون توجه به شرایط تامین (فشار، دمای آب سرد و گرم) و شرایط خروجی (تنظیم جریان) در دمای ثابتی قرار دارد.

شیرآلات

تنظیم دما توسط یک کارتریج ترموستاتیک تضمین می شود که عنصر ترموستاتیک آن (که دمای مخلوط را اندازه گیری می کند) به طور خودکار تنظیم نسبت آب گرم و سرد را فعال می کند.

همچنین می‌تواند دارای یک انحراف حمام دوش باشد که به شکل یک دکمه روی دسته یا یک دسته کوچک واقع در بالای دهانه است که برای منحرف کردن دهانه شیر به سمت بالا کشیده می‌شود.

سر دوش: شیر آب خود بسته شونده یک شیر آب اتوماتیک است که به طور گسترده در فضاهای عمومی استفاده می شود. معمولاً با استفاده از دکمه فشاری کار می کند.

مزیت اصلی این شیر آب این است که دارای سیستم داخلی است که زمان جریان آب را محدود می کند. در واقع، این زمان توسط استاندارد شیرآلات بهداشتی UNI-EN816 تعیین می شود و بین 5 تا 20 ثانیه است.

شیر میکسر الکترونیکی که عمدتاً در ساختمان‌های عمومی و مکان‌هایی که بهداشت در اولویت است استفاده می‌شود، با تشخیص مادون قرمز کار می‌کند. به طور مشخص، به محض اینکه دست خود را از مقابل سنسور مادون قرمز رد می کنید، آب شروع به جریان می کند.

2 راه برای تنظیم جریان وجود دارد: تا زمانی که دست ها توسط شیر آب شناسایی شوند، آب به جریان خود ادامه می دهد.

می‌توانیم تأخیر بیندازیم، یعنی وقتی عقربه‌ها شناسایی می‌شوند، یک تایمر راه‌اندازی می‌کند که آب را به طور خودکار متوقف می‌کند. با گذراندن دست از جلوی سنسور می توان آب را از قبل متوقف کرد.