مردی در فریم عینک gv خود 30 گرم طلا جاسازی کرد

مونل آلیاژی است بر پایه نیکل (تا 67 درصد) و مس با افزودن کمی از فلزات دیگر. مونل به دلیل استحکام و مقاومت در برابر خوردگی به طور گسترده در فریم های عینک استفاده می شود.

فریم عینک gv ساخته شده از آلیاژهای حاوی نیکل معمولا دارای پوشش هایی (لاک یا فلزات بی اثر) هستند که از پوست صورت در برابر تماس مستقیم با فلز محافظت می کند. بنابراین، فریم های عینک مونل با کیفیت در واقع ضد حساسیت هستند تا زمانی که پوشش محافظ آن از بین برود.

فولاد ضد زنگ: فولاد ضد زنگ آلیاژی از آهن و کروم (10-30٪) است. فریم های عینک ساخته شده از آن با استحکام، وزن سبک، مقاومت در برابر خوردگی و ارزان بودن نسبی متمایز می شوند. بسیاری از گریدهای فولاد ضد زنگ بدون نیکل هستند و بنابراین ضد حساسیت در نظر گرفته می شوند.

فریم

آلومینیوم: آلومینیوم برای ساخت فریم های عینک سبک وزن که در برابر خوردگی بسیار مقاوم است استفاده می شود. فریم های عینک آلومینیومی از فناوری پیشرفته برخوردار هستند که این ماده را برای برخی از طراحان قاب عینک که در این روند مد کار می کنند بسیار جذاب می کند.

در ساخت فریم عینک از فلزات دیگری نیز استفاده می شود. آنها ممکن است به عنوان مواد افزودنی برای بهبود خواص فلز پایه در آلیاژها گنجانده شوند، یا ممکن است برای تکمیل فریم های عینک ساخته شده از مواد دیگر استفاده شوند.

نقره و طلا به صورت روکش روی جزئیات فریم عینک اعمال می شود. معمولاً برای این کار از طلا یا نقره خالص استفاده نمی شود، بلکه از آلیاژ آنها استفاده می شود.

محتوای طلا در آلیاژ به قیراط تعیین می شود (1 قیراط مربوط به 1/24 وزن آلیاژ است: 12 قیراط – 50٪ طلا، 24 قیراط – 100٪ طلا). همچنین توجه می کنیم که رنگ طلایی یک قاب عینک دلیلی بر وجود طلا در آن نیست.

چوب، استخوان و چرم نیز به دلیل ظاهر و زیبایی طبیعی مورد فراموشی طراحان قرار نمی گیرند. از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی نیز برای تزئین قاب های عینک گران قیمت استفاده می شود.