مردی که با لباس کار جوشکاری در کویر لوت زندگی می کند

لباس برای جوشکاری: پارچه لباس کار جوشکاری یکی از انواع تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) است که برای محافظت از جوشکارها در برابر پاشش فلز و حرارت زیاد با استفاده از مواد مقاوم در برابر آتش و عایق حرارتی استفاده می شود.

در ماه مه 2008، انجمن جوشکاری آمریکا چندین توصیه در رابطه با جوشکاری و برش لباس کار های محافظ ارائه کرد. طبق برگه اطلاعات ایمنی و سلامت شماره 33، لباس کار های جوشکاری باید آزادی حرکت را داشته باشند، اما تمام نواحی پوست در معرض دید را پوشش دهند.

پیراهن‌های آستین بلند و شلوارهایی که بالای چکمه‌های شما را پوشانده باشند توصیه می‌شود. پارچه باید پنبه یا پشم سنگین و بدون سوراخ، پارگی و لبه های فرسوده باشد. اگر آب، گریس، روغن یا حلال روی لباس کار ریخته شود لباس کار جوش باید فوراً عوض شود.

لباس

لازم به ذکر است که بسیاری از اقلام برای کاربردهای جوشکاری پس از شستن مقداری مقاومت در برابر شعله را از دست می دهند و برخی از لباس کار ها ممکن است پس از یک بار شستشو در معرض آسیب آتش سوزی قرار گیرند.

بسیاری از لباس کار های جوشکاری در داخل جیب‌ها یا جیب‌های داخل جیب قرار دارند تا از اجزای ذخیره‌شده یا مصنوعات شخصی در برابر فرآیند جوشکاری محافظت کنند.

علاوه بر این، برخی از PPE جوشکاری ممکن است قابلیت آب و هوا را برای استفاده در فضای باز افزایش دهند یا برای دید بالا به رنگ روشن باشند.

بسیاری از آژانس‌های تنظیم‌کننده صنعتی از کارفرمایان می‌خواهند که خطرات شغلی را ارزیابی کرده و PPE را برای کارگران فراهم کنند تا خطرات پرسنل را به حداقل برسانند.

برخی از آژانس‌ها، مانند OSHA، ممکن است جریمه‌های فدرال را برای عدم رعایت آنها اعمال کنند. مقاله آنها به شماره 1915.152 به جزئیات سیاست PPE در ایالات متحده می پردازد.

سایر نهادهای استاندارد اسنادی را در مورد جزئیات الزامات لباس کار محافظ صادر کرده اند. ISO 11611 مشخصات دو دسته از لباس کار های قابل جوشکاری را مشخص می کند.

از اسناد دیگری مانند ISO 9150 که مقاومت مواد در برابر پاشش مذاب را پوشش می دهد، استخراج می شود. در نهایت، ASTM 6413 استانداردهای تولیدی را در مورد مقاومت در برابر شعله PPE ارائه می کند.