نخود را در پیش غذا به عنوان بخشی از غذای خود قرار دهید

انگار برای خوردن غذاهای سالم تر مانند نخود به دلیل نیاز داشتید، اگر به شما بگوییم که آنها نقش کلیدی در کاهش وزن دارند، چه؟

سیدنی لاپ، MS، RDN، لباس کردی زنانه سنندج متخصص تغذیه در bistroMD، می‌گوید که نخود حاوی بسیاری از ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم از جمله ویتامین B، آهن، فسفر و منیزیم است.

این حبوبات چند منظوره و به راحتی میل شود، آب نخود برای سرفه می توانید این حبوبات را در یک پیش غذا یا به عنوان بخشی از غذای خود قرار دهید.

در زیر، Lappe و Sydney Greene، MS، RD، و عضو هیئت متخصص پزشکی Eat This, Not That همه راه‌هایی را به اشتراک می‌گذارند.

که نخود می‌تواند محل قرار گرفتن جیوه در چرخ خیاطی قدیمی شما را سیر نگه دارد و در عین حال به کاهش وزن به روشی سالم و پایدار کمک کند. پس از آن، حتماً فهرست ما از ۷ سالم‌ترین غذا را در همین لحظه بخوانید.

همانطور که گرین اشاره می کند، یک وعده نخود حاوی تقریباً ۱۰ گرم فیبر تنظیم کننده قند خون و سرکوب گرسنگی است که یک ماده مغذی مهم در مدیریت وزن است.

به گفته لاپ، به طور خاص، نخود حاوی فیبر محلول است که به باکتری های سالم روده کمک می کند و همچنین ممکن است به حفظ وزن کمک کند.

او می‌گوید: «در حالی که این ارتباط کاملاً مشخص نیست، عکس اتو جیوه دار برخی شواهد نشان می‌دهند افرادی که دارای میکروبیوم‌های روده متنوع هستند، خطر کمتری برای ایجاد هوس و چربی شکم دارند.»

به گفته ساینس، در اینجا ۵ عارضه جانبی مهم عدم دریافت فیبر کافی وجود دارد.

 • منابع:
  1. Ways Eating Chickpeas Can Help You Lose Weight, Say Dietitians 5 
 • تبلیغات: 
  1. فلفل دلمه ای و کاهش خطر ابتلا به بیماریهای قلبی
  2. به لطف طب سوزنی و هومیوپاتی یک سگ نگهبان نجات یافت
  3. تاثیر ژنتیک پایین بر رشد و کیفیت فلفل دلمه ای
  4. پنجاه درصد مردم دنیا به دنبال خروج از کره زمین هستند!!